ceturtdiena, 2011. gada 17. februāris

14.diena Neatlaidīga lūgšana Garā

Visos gadsimtos kā neiztrūkstoša sastāvdaļa, lai sekmētu Dieva valstības atnākšanu virs zemes, tika uzskatītas neatlaidīgas lūgšanas. Tomēr mēs, kuri dzīvojam rietumu kultūras apstākļos, esam pieraduši mūsu problēmām meklēt ātrus risinājumus. Un daudzreiz tas atstāj ietekmi uz mūsu lūgšanu dzīvi. Bieži vien mēs lūdzam epizodiski, un mums trūkst neatlaidības. Patiesība ir tā, ka, ja mēs vēlamies uzveikt gan mūsu personīgo, gan draudzes ienaidnieku, neatlaidība lūgšanās ir tikpat nepieciešama kā ticības biedru kopējās lūgšanas. Tie, kuri būs gatavi sagaidīt Jēzu, no personīgās pieredzes labi zinās, ko nozīmē neatlaidīgas lūgšanas. Lūgšanas sagatavošanās procesā ieņem visnozīmīgāko vietu.

Jēzus neatlaidīgas lūgšanas nepieciešamību iepazina personīgi. Daudzreiz Viņš lūgšanās pavadīja veselas naktis. Lūkasa evaņģēlija 18. nodaļā Viņa stāstījums skaidri parāda neatlaidīgas lūgšanas nepieciešamību. Jēzus īpaši vēlējās norādīt uz divām frāzēm.

„Vēl Viņš tiem stāstīja līdzību par to, ka tiem aizvien būs lūgt Dievu un nebūs pagurt,” Lūk.18:1.

Šī stāsta mērķis ir mums mācīt neatlaidīgas lūgšanas nepieciešamību. Lūkas zināja, ka Jēzus bija mācījis mūs pastāvīgi lūgt, nezaudēt modrību un nepārtraukt lūgšanas brīdim, kad būsim saņēmuši atbildi. Šeit lietotā grieķu darbības vārda forma „lūgt” norāda uz ilgstošu darbību. Jēzus ar šo stāstu māca mūs lūgt nepārtraukti un neatlaidīgi.

Otrā frāze, kura uzsver neatlaidīgas lūgšanas nepieciešamību, ir šī: „Un Dievs lai nedotu tiesu Saviem izredzētiem, kas dienu un nakti viņu piesauc, kaut gan Viņš vilcinās?” Lūk.18:7.

Jēzus nepārprotami māca, ka daudzreiz Dievs uz mūsu lūgšanām atbild tikai pēc saukšanas uz Viņu „dienu un nakti.” Bieži epizodiskas lūgšanas nenes tādus rezultātus kā pastāvīgas un neatlaidīgas.

E.Vaita savas dzīves laikā skaidri izjuta Dieva ļaužu garīgo vājumu. Kad viņa Kunga eņģelim jautāja pēc iemesla, viņai tika atbildēts, ka mēs pietiekami stingri neturamies pie apsolījumiem. Eņģelis sacīja, ka mums savi lūgumi ir jānes pie Dieva troņa un ticībā jāpaļaujas uz apsolījumiem, kuri ir pilnīgi droši. Mums jātic, ka saņemsim lietas, pēc kurām lūgsim, un tad mēs tās arī saņemsim. Rakstniece sacīja, ka eņģelis viņai ir norādījis uz Eliju. Viņš bija dedzīgs lūdzējs, kura ticība tika pārbaudīta. Viņš Kungu lūdza septiņas reizes un tikai tad pie apmales parādījās mākonis, „Early Writings” p.73.

Daudzi no mums joprojām stingri neturas pie Jēzus rokas, tādēļ mums noteikti jāmācās cīnīties ar Kungu lūgšanās.

Jautājumi pārdomām un diskusijām

1. Ko nozīmē būt neatlaidīgam lūgšanās?

2. Kā jūs domājat, vai neatlaidīgas lūgšanas ir raksturīgas rietumu pasaules vidusmēra kristietim? Kādēļ jā vai kādēļ nē?

3. Ko par nepieciešamību lūgt neatlaidīgi sacīja Jēzus?

4. Uz kādu iemeslu mūsdienu Dieva ļaužu garīgajam vājumam E.Vaitai norādīja eņģelis?

Lūgšana

Piezvaniet savam lūgšanu partnerim un pārrunājiet ar viņu šīs nodarbības materiālu.

Lūdziet kopā ar savu lūgšanu partneri,

  • lai Dievs turpina katru no mums kristīt ar Svēto Garu.
  • lai Dievs mācītu jūs lūgt neatlaidīgi.
  • par cilvēkiem, kuri ierakstīti jūsu lūgšanu sarakstā.

Savās lūgšanās iekļaujiet sekojošo Bībeles tekstu:

„Jo, kā jauneklis apprecas ar jaunavu, tā tavi bērni vienosies ar tevi, un, kā līgavainis priecājas par savu līgavu, tā tavs Dievs priecāsies par tevi. "Pār taviem mūriem, Jeruzaleme, Es iecēlu sargus, tie necietīs klusu ne dienu, ne nakti." Jūs, kam jādomā par To Kungu, neliecieties mierā un nemitieties Viņam atgādināt, kamēr Viņš neizveido Jeruzalemi un nepadara to slavenu virs zemes,” Jes.62:5-7.

Māci mūs Tevi lūgt neatlaidīgi, līdz kamēr Tu mūs atjaunosi garā, un mēs varētu pagodināt Tavu vārdu.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru