ceturtdiena, 2011. gada 17. februāris

16.diena Lūgšanas Garā pēc Dieva apsolījumiem

Dievs, lai apmierinātu mūsu vajadzības, Bībelē ir devis daudzus apsolījumus. Gan Vecajā, gan Jaunajā Derībā varam atrast spilgtus piemērus, kad Dieva ļaudis, nonākuši grūtībās, ticībā ir stingri turējušies pie Viņa apsolījumiem.

Mana pirmā iepazīšanās ar Bībeles patiesībām par lūgšanu sākās ar Glena Kūna grāmatu „The ABC’s of Bible Prayer”. Es, būdams jauns kristietis, mācījos turēties pie Dieva apsolījumiem, un tie manā dzīvē un kalpošanā nesa daudz svētību. Lūgšanas formula ir vienkārša: Lūgt: „Lūdziet, tad jums taps dots; meklējiet, tad jūs atradīsit; klaudziniet, tad jums taps atvērts,” Mat.7:7. Ticēt: „Tāpēc Es jums saku: visu, ko jūs lūgdami lūgsit, ticiet, ka jūs dabūsit, tad tas jums notiks,” Marka 11:24.

Pirms vēl redzams, ka lūgšana ir uzklausīta, pateikties par apsolījuma piepildīšanos: „Tad viņi noņēma akmeni. Bet Jēzus pacēla acis augšup un sacīja: "Tēvs, Es Tev pateicos, ka Tu Mani esi paklausījis! Es jau zināju, ka Tu katrā laikā Mani paklausi, bet apkārtstāvošo ļaužu dēļ Es to esmu sacījis, lai tie ticētu, ka Tu Mani esi sūtījis." Un, to sacījis, Viņš stiprā balsī sauca: "Lācar, nāc ārā!” Jāņa 11:41-43.

Mēs redzam, ka Jēzus pateicās Savam Tēvam par lūgšanas uzklausīšanu un atbildēšanu, pirms vēl par to kas liecināja.

Dieva apsolījumi ir patiesi. Mēs varam būt droši, ka Dievs izpildīs visu, ko ir sacījis: „Dievs nav cilvēks, kas melotu, nedz cilvēka bērns, ka Viņam kaut kas būtu jānožēlo. Vai Viņš ko teiktu un nedarītu, vai Viņš ko sacītu un tas nekļūtu īstenība?” 4.Moz.23:19.

Dievs var Savus solījumus izpildīt: „Ak, Kungs, Kungs! Tu radīji debesis un zemi ar Savu lielo spēku un Savu izstiepto roku, Tev nekas nav neiespējams,” Jer.32:17.

Līdzīgi kā ozols slēpjas ozola zīlē, tā arī Dieva apsolījuma piepildījumu ietver pats apsolījums, ja tas tiek pieņemts ticībā. Runājot par Dieva Vārda apsolījumiem E.Vaita sacīja, ka katrā Bībeles pavēlē un apsolījumā mājo Dieva spēks un tajos dzīvo Dievs, kurš pavēles izpilda un apsolījumus realizē, „Christ’s Object Lessons,” p.38.

Bībeles apsolījumi ietver Dieva paša dzīvi un spēku. Dieva apsolījumiem stāties ceļā nevar neviens un nekas, ja vien mēs pie tiem turamies ticībā un pastāvīgi lūdzam Viņu.

2.Laiku 20.nodaļā mēs atrodam apbrīnojamu lūgšanu pēc Dieva apsolījuma. Jūdas ķēniņš Jošafats gaidīja nenovēršamu vairāku armiju apvienības iebrukumu. Viņš bija jau gatavojies šādai krīzei un stiprinājis savas armijas aizsardzības spējas. Ķēniņa rīcībā bija miljons labi apmācītu karavīru. Tomēr, kad Jošafats uzzināja par uzbrukuma draudiem, viņa pirmā rīcība bija nevis sagatavošanās cīņai, bet gan Kunga meklēšana.

Kad mēs savās dzīvēs sastopamies ar grūtībām, arī mums vispirms ir jāmeklē Kungs. Tas nenozīmē, ka mums nav savu iespēju robežās jārīkojas, lai no šīm grūtībām izvairītos. Briesmas mums draud tad, ja grūtos brīžos paļausimies uz saviem cilvēciskajiem resursiem. Mūsu prātos bieži sāk veidoties problēmas risinājums, pirms vēl esam vērsušies pie Dieva. Jošafata lūgšana ir labs piemērs, kuram vajadzētu sekot arī mums: „Tad Jošafats nostājās Jūdas un Jeruzalemes draudzes vidū Tā Kunga nama priekšā jaunajā pagalmā un lūdza: "Kungs, Tu mūsu tēvu Dievs! Vai Tu neesi tas pats Dievs, kas valdi debesīs un kas esi valdnieks visās svešu tautu ķēniņu valstīs? Jā, Tavā rokā ir spēks un vara, un nav neviena, kas pret Tevi varētu stāties. Vai Tu, mūsu Dievs, neesi izdzinis šīs zemes iedzīvotājus, Savai tautai Israēlam tuvojoties, un neesi to nodevis Ābrahāma, Tava drauga, pēcnācējiem uz mūžīgiem laikiem? Un šie pēdējie tanī zemē ir dzīvojuši un ir uzcēluši tur svētnīcu Tavam Vārdam, sacīdami: ja pār mums nāktu kāda nelaime, kara zobens vai sodība, vai mēris, vai bads, tad mēs varēsim nostāties gan šī nama priekšā, gan Tava vaiga priekšā, tāpēc ka šinī namā mīt Tavs Vārds. Un, kad mēs Tevi piesauksim mūsu ciešanās, tad Tu mūs uzklausīsi un mūs izglābsi. Un nu, redzi, Amona bērni un Moābs, un Seīra kalnu iedzīvotāji, kuru zemei Tu neļāvi Israēlam cauri iet, kad viņi nāca no Ēģiptes, un viņi tad arī turējās no tiem tālu nost un tos neiznīcināja, redzi, tie nu mums to atmaksā, nākdami mūs izdzīt no Tava īpašuma, kuru Tu mums esi nodevis par mantojumu. Ak, mūsu Dievs! Vai Tu negribi viņu vidū tiesu spriest? Jo mums nav spēka pret šo tik lielo pulku, kas nāk pret mums, un mēs nezinām, ko lai darām, bet uz Tevi mēs paceļam savas acis." Un tā viss Jūda bija nostājies Tā Kunga priekšā, arī viņu mazie bērni, viņu sievas un viņu dēli,” 2.Laiku 20:6-13.

Šajā lūgšanā atklājas uzvarošas lūgšanas pēc Dieva apsolījuma pieci soļi:

1) Ķēniņš lūgšanu iesāka ar Dieva slavēšanu, īpaši pieminot tās Dieva īpašības, kuras bija svarīgas viņa problēmas risināšanā, skat. 6.pantu. Tā kā Jošafātam draudēja ienaidnieku uzbrukums, viņš pieminēja, ka Dievs ir tas, kurš valda pār visām varām, ka Viņa rokās ir „spēks un vara” un neviens nav spējīgs Viņam pretoties.

2) Ķēniņš pieminēja pagātnē piedzīvotās uzvaras, kurām līdzīgu bija jāgūst arī šajā reizē, skat. 7.pantu. Atceroties Dieva gādību pagātnē, mūsu ticība aug un atgādina par Viņa uzticamību.

3) Ķēniņš savā lūgšanā ietvēra apsolījumu, kuru Dievs bija devis saviem ļaudīm – solījumu, kurš attiecās uz priekšā stāvošo problēmu, skat. 8. un 9.pantus.

4) Pēc šiem trīs soļiem Jošafats izsacīja savu problēmu, skat.10.-12. pantus.

5) Beidzot Jošafats pateicās Dievam vēl pirms bija saskatāmas jebkādas pazīmes, ka viņa lūgšana ir paklausīta, skat.18. un 19. pantus.

Ievērojiet formulu lūgšanai pēc Dieva apsolījumiem un nekoncentrējaties uz pašu problēmu. Tātad: slavēšana, pagātnes uzvaru pieminēšana, apsolījums, problēma, pateicība.

Jautājumi pārdomām un diskusijām

1. Atcerieties kādu reizi, kad jūs lūdzāt pēc Dieva apsolījuma piepildīšanās un pasakiet, kā tā atšķīrās no reizēm, kad jūs savā lūgšanā koncentrējāties uz savu problēmu.

2. Kāda ir lūgšanas ābece?

3. Kādas sastāvdaļas saskatāmas Jošafata lūgšanā?

4. Ko jūs varētu darīt, lai nevis koncentrētos uz problēmu, bet vispirms vērstos pie Dieva?

5. Uzskaitiet savus iemīļotākos Dieva apsolījumus:

Lūgšana

Piezvaniet savam lūgšanu partnerim un pārrunājiet ar viņu šīs nodarbības materiālu.

Lūdziet kopā ar savu lūgšanu partneri,

  • lai Dievs turpina katru no mums kristīt ar Svēto Garu.
  • lai Dievs palīdzēt jums iemācīties lūgt pēc Viņa apsolījumiem un nekoncentrēties uz pašu problēmu.
  • par cilvēkiem, kuri ierakstīti jūsu lūgšanu sarakstā.

Savās lūgšanās iekļaujiet sekojošo Bībeles tekstu:

„Apgaismo mani, ka es sargu Tavus baušļus un tos pildu no visas sirds!” Ps.119.34.

Dod man vēlēšanos paklausīt Tevi no visas sirds.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru