Kristīgās draudzes pravietisko vēsturi Dievs ir devis Atklāsmes grāmatā. Otrajā un trešajā nodaļā ir sniegti raksturojumi septiņiem draudzes periodiem, kuri ir attiecināti uz septiņām burtiskām Āzijas draudzēm. Šīs draudzes simbolizē septiņas draudzes periodus, sākot no apustuliskās līdz pat mūsdienu draudzei.
Septītais draudzes periods ir raksturots Atkl.3:14-21.: „Un Laodiķejas draudzes eņģelim raksti: tā saka Tas, kas ir Āmen, uzticīgais un patiesīgais liecinieks, Dieva radības sākums. Es zinu tavus darbus, ka tu neesi ne auksts, ne karsts. Kaut jel tu būtu auksts vai karsts. Tā kā tu esi remdens, ne auksts, ne karsts, Es tevi izspļaušu no Savas mutes. Tu saki: es esmu bagāts, un man ir pārpilnība, un man nevajag nenieka, bet tu nezini, ka tu esi nelaimīgs, nožēlojams, nabags, akls un kails. Es tev došu padomu: pērc no Manis zeltu, uguns kvēlē kausētu, lai tu būtu bagāts, un baltas drēbes, lai tu apsegtos un tava kailuma kauns neatklātos, un acu zāles tavas acis svaidīt, lai tu kļūtu redzīgs. Redzi, Es stāvu durvju priekšā un klaudzinu. Ja kas dzird Manu balsi un durvis atdara, Es ieiešu pie viņa un turēšu ar viņu mielastu, un viņš ar Mani. Tam, kas uzvar, Es došu sēdēt pie Manis uz Mana goda krēsla, tā, kā Es esmu uzvarējis un sēdu pie Mana Tēva uz Viņa goda krēsla.”
Mūsdienu draudze ir nosaukta par Laodiķejas draudzi. Pilsēta Laodiķeja bija pazīstama ar savām karstajām un aukstajām ūdensdziedniecības peldēm. Ūdensdziedniecība mūsdienās ir labi pazīstama, un, kad mēs domājam par Dieva doto raksturojumu mūsdienu draudzei, tas ir jāņem vērā. Dievs saka, ka draudze ir remdena, ne auksta un ne karsta, 16.pants. Tas Dievu tik ļoti sarūgtina, ka, ja draudze paliks šādā stāvoklī, Viņš izspļaus to no Savas mutes.
Kādēļ Dievs uz šo draudzes remdeno stāvokli raugās tik bargi? Dievs vēlas, lai draudze būtu vai nu auksta, vai karsta. Viņš vēlas, lai tā spētu uz pasauli atstāt „dziedniecisku” efektu. Remdena draudze nav „dziednieciska”, tā tiem, kuri nonāk kontaktā ar to, dod pavisam maz labuma. Dievs vēlas, lai draudze nestu dzīvību visur, kur tā iet.
Līdzīga doma ir izteikta arī Jēzus vārdos, ka draudzei ir jābūt zemes sālij: „Jūs esat zemes sāls; bet, ja sāls nederīga, ar ko tad sālīs? Tā neder vairs nekam, kā vien ārā izmetama un ļaudīm saminama,” Mat.5:13.
Abas, gan sāls, gan karstā un aukstā ūdensdziedniecība ir ārstnieciski līdzekļi. Jēzus Atklāsmes grāmatā sacīja, ka remdenie, kuriem nebūs „dziedniecisko” īpašību, tiks izspļauti no Viņa mutes. Mateja evaņģēlijā Viņš sacīja, ka nederīga sāls tiks izmesta, 13.pants. Abās šajā Bībeles grāmatās Jēzus ir sacījis vienu un to pašu – ja draudze nebūs „dziednieciska”, tai Dieva acīs nav vērtības, un tā tiks atmesta.
Jēzus sacīja: „Kas Man tic, kā rakstos sacīts, no viņa miesas plūdīs dzīva ūdens straumes,” Jāņa 7:38. Jānis paskaidroja šos Jēzus vārdus: „To Viņš sacīja par Garu, ko vēlāk dabūja tie, kas Viņam ticēja; jo vēl nebija Gara, tāpēc ka Jēzus vēl nebija iegājis skaidrībā,” Jāņa 7:39. Svētā Gara kristības rezultātā no draudzes plūdīs dzīvība.
Mēs varam skaidri redzēt, ka šis Dieva brīdinājums pēdējo dienu Laodiķejas draudzei ir ļoti nopietns. Mums, ja vēlamies būt gatavi Jēzus atnākšanai, ir jāuzmostas no mūsu remdenuma un jāļauj Dievam mūs darīt par „ārstējošu” draudzi. Skumjā vēsts ir tā, ka Laodiķejas draudze pat neapzinās savu bīstamo garīgo stāvoli: „Tu saki: es esmu bagāts, un man ir pārpilnība, un man nevajag nenieka, bet tu nezini, ka tu esi nelaimīgs, nožēlojams, nabags, akls un kails,” Atkl.3:17.
Jautājumi pārdomām un diskusijām
1. Ko Bībele pavēsta, sakot, ka Dievs mūsdienu draudzi ir novērtējis kā remdenu?
2. Kādēļ Dievs vēlas, lai draudze būtu vai nu karsta vai auksta?
3. Kas notiks ar cilvēku, kurš nemainīs savu remdeno garīgo stāvokli?
4. Kādas, jūsuprāt, ir pazīmes, ka vietējā draudze ir remdena?
5. Kādas, pēc jūsu domām, varētu būt pazīmes, ka esat remdens kristietis?
Lūgšana
Piezvaniet savam lūgšanu partnerim un pārrunājiet ar viņu šīs nodarbības materiālu.
Lūdziet kopā ar savu lūgšanu partneri,
- lai Dievs turpina katru no mums kristīt ar Svēto Garu.
- lai Dievs izvestu Savu draudzi no Laodiķejas remdenuma.
- par cilvēkiem, kuri ierakstīti jūsu lūgšanu sarakstā.
Savās lūgšanās iekļaujiet sekojošo Bībeles tekstu:
„Pievērsies man un esi žēlīgs, jo es esmu vientulis un lielās bēdās! Bailība pārņem manu sirdi, izved mani no manām bēdām! Uzlūko manu postu un manas mokas un piedod visus manus grēkus!” Ps.25:16-18.
Esi mums žēlīgs, jo mēs esam nelaimīgi un garīgi vāji. Piedod mums mūsu grēkus un izved mūs no Laodiķejas draudzes garīgā stāvokļa.
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru