ceturtdiena, 2011. gada 17. februāris

3.diena Ieguvumi no Svētā Gara kristībām

Kas notiek, kad mēs lūdzam Dievu pēc Svētā Gara kristībām? Lūk, daži piemēri, kā izmainās cilvēka dzīve pēc Gara saņemšanas:

1. Stiprāka vēlēšanās pētīt Dieva Vārdu.

2. Dedzīgāka lūgšanu dzīve.

3. Dziļāka grēku nožēla.

4. Izmaiņas dzīvesveidā un tās aktivitātēs.

Lai ticīgais dzīvotu uzvarošu dzīvi Kristū, viņam Gara saņemšana ir pilnīgi nepieciešama. Bībele vēsta, ka bez Svētā Gara kristībām cilvēks nespēj pietiekoši labi iepazīt Kristu. Tas labi redzams līdzībā par desmit jaunavām, Mat.25:1-13. Kristus ģeķīgajām jaunavām, kurām nebija Svētā Gara eļļas, sacīja, ka viņas nepazīst, 12.pants.

Šeit, tāpat kā citos Bībeles tekstos, Kristus runāja par cilvēkiem, kurus Viņš nepazīst. Piemēram, Jēzus sacīja: „Ne ikkatrs, kas uz Mani saka: Kungs! Kungs! - ieies Debesu valstībā, bet tas, kas dara Mana Debesu Tēva prātu. Daudzi uz Mani sacīs tanī dienā: Kungs! Kungs! Vai mēs Tavā Vārdā neesam nākošas lietas sludinājuši, vai mēs Tavā Vārdā neesam velnus izdzinuši, vai mēs Tavā Vārdā neesam daudz brīnumu darījuši? Un tad Es tiem apliecināšu: Es jūs nekad neesmu pazinis; ejiet nost no Manis, jūs ļauna darītāji,” Mat.7:21-23.

Vienkārši zināt Bībeles mācības un aktīvi iesaistīties kalpošanas darbā Jēzus labā nav tas pats, kas Viņu iepazīt tuvāk caur Svētā Gara kristībām.

Ūdens kristības ir kā kāzu ceremonija, bet Gara kristības – kā laulības dzīve, kurā līgava iepazīst savu līgavaini. Sātans nikni pret to cīnīsies, jo viņš zina, ka Gara kristības lauzīs viņa varu pār ticīgo cilvēku.

Ticīgajam nekas nav svarīgāk kā dzīties pēc Gara piepildījuma un dzīvot Garā uzvarošu dzīvi.

Ļoti svarīgi ir atzīmēt, ka mums Gara pildījums ir jāatjauno katru dienu. To nevar iegūt vienreiz un uz visiem laikiem. Pāvils sacīja, ka „mūsu iekšējais (cilvēks) dienu no dienas atjaunojas,” 2.Kor.4:16. Mums Garā ir jāatjaunojas katru dienu. Pāvils pamācot mūs un sakot: „topiet Gara pilni,” Efez. 5:18, grieķu valodā lieto darbības vārdu ilgstošā laikā, kurš nozīmē, ka mums Gara pildījums jāuztur ik dienas.

Kristus ir mūsu paraugs visās lietās. Par Kristus kristībām ar Garu E.Vaita rakstīja, ka Viņš Svētā Gara kristības saņēma katru dienu. Agrās rīta stundās Kungs Viņu modināja, un Viņa dvēsele un lūpas tika svaidītas ar žēlastību, kuru Viņš varēja sniegt apkārtējiem. Viņa sacītie vārdi nāca no debesu pagalmiem un īstajos brīžos sasniedza pagurušos un nomāktos, „Christ’s Object Lessons,” p.139.

Ja Kristum Gara kristības bija jāsaņem katru dienu, tad, bez šaubām, arī kristiešiem ir nepieciešams lūgt pēc šī ikdienas piedzīvojuma.

Mūsu pieaugšana Kristus pilnībā, kuru vada Gars, ir process: „Bet mēs visi, atsegtām sejām, Dieva godību redzēdami kā spogulī, topam pārvērsti Viņa paša līdzībā no spožuma uz spožumu. To dara Tā Kunga Gars,” 2Kor. 3:18.

Garīgā izaugsme ir process, kurā mums ir jāiesaistās katru dienu. E.Vaita par rakstura attīstību Gara ietekmē rakstīja: „Kad Dieva gars iemājo sirdī, tas pārveido dzīvi. Grēcīgas domas tiek aizdzītas, ļauni darbi atstāti, un mīlestība, pazemība un miers ieņem dusmu, skaudības un strīdu vietu. Skumjas nomaina prieks, un seja atspoguļo debesu gaismu,” „Laikmetu ilgas”, 173.lpp.

Cik jaukas svētības mūsu Kungs ir sagādājis mums ar Svētā Gara kristībām!

Jautājumi pārdomām un diskusijām

1. Uzskaitiet 4 ieguvumus, kurus sniedz Svētā Gara kristības:

2. Vai Gara kristības kristieša dzīvē ir vienreizējs notikums?

3. Cik bieži kristiešiem ir jāsaņem Svētā Gara kristības?

4. Cik bieži Kristus saņēma Svētā Gara kristības?

5. Kā Svētā Gara saņemšana palīdz mūsu attiecībās ar Kristu?

6. Kādēļ sātans baidās no tā, ka ticīgais saņem Garu?

7. Ko par Svētā Gara ietekmi uz mūsu dzīvi sacīja E.Vaita?

Lūgšana

Piezvaniet savam lūgšanu partnerim un pārrunājiet ar viņu šīs nodarbības materiālu.

Lūdziet kopā ar savu lūgšanu partneri,

· lai Dievs turpina katru no mums kristīt ar Svēto Garu.

· lai Kristus ienestu tādas pārmaiņas jūsu dzīvēs, ka jūs varētu Viņa raksturu atstarot pēc iespējas pilnīgāk.

· par cilvēkiem, kuri ierakstīti jūsu lūgšanu sarakstā.

Savās lūgšanās iekļaujiet sekojošo Bībeles tekstu:

Redzi, Tā Kunga acs vēro tos, kas Viņu bīstas un cer uz Viņa žēlastību, lai Viņš to dvēseles izglābtu no nāves un uzturētu viņus dzīvus bada laikā. Mūsu dvēsele gaida uz To Kungu, Viņš ir mūsu palīgs un vairogs. Par Viņu priecājas mūsu sirds, jo mēs paļaujamies uz Viņa svēto Vārdu. Tava žēlastība, Kungs, lai paliek ar mums, jo mēs ceram uz Tevi!” Ps.33:18-22.

Vērs mūsu cerības uz Tevi, Kungs, un ne uz zemes lietām. Atmodini mūs no garīgā miega. Atdzīvini mūsu garīgo dzīvi. Esi mūsu palīgs un vairogs, lai mēs varētu priecāties Tevī.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru