Grieķu vārds, kurš Jaunajā Derībā ir lietots draudzes apzīmēšanai, ir ekklesia, kas nozīmē „aicinātais”. Kad cilvēku Svētais Gars pārliecina pieņemt Kristu kā savu Glābēju, viņi kļūst par daļu no ekklesia, par „aicinātajiem”.
Pētot Jauno Derību, mēs atklājam divus ļoti svarīgus draudzes aspektus. Tie, kuri ir aicināti, ir aicināti ticēt Bībeles patiesībām. Pāvils draudzi raksturo ar šādiem vārdiem: „Bet ja es aizkavētos - lai tu zinātu, kā pienākas izturēties Dieva namā, kas ir dzīvā Dieva draudze, patiesības balsts un pamats,” 1.Tim.3:15.
Pāvils draudzi nosauca par „patiesības balstu un pamatu.” Šie ļaudis ir aicināti ticēt, izdzīvot un mācīt Dieva Vārda patiesības.
Jānis savā pirmajā vēstulē atklāj vēl citu svarīgu aspektu: „Ko esam redzējuši un dzirdējuši, to pasludinām arī jums, lai arī jums būtu sadraudzība ar mums. Un mūsu sadraudzība ir ar Tēvu un Viņa Dēlu Jēzu Kristu,” 1.Jāņa1:3.
Šis otrais aspekts, kurš atklājas Jaunajā Derībā, ir sadraudzība. Vienkāršākajā nozīmē sadraudzība nebūt nav jauns jēdziens. Mēs baudām sadraudzību, kopīgi apmeklējot dievnamu un sabata dievkalpojumu laikā. Taču sadraudzības jēdziens, kādu atklāj Jaunā Derība, ir daudz plašāks, nekā to saprot lielākā kristiešu daļa.
Grieķu vārds, kurš nozīmē „sadraudzība,” ir koinonia. Šī vārda lietvārda forma norāda uz piedalīšanos un aktīvu iesaistīšanos. Darbības vārda forma nozīmē sazināties, izplatīt, sniegt. Tādejādi koinonia nozīmē daudz vairāk nekā tikai kopīga sēdēšana sabata dievkalpojumā un piedalīšanās kādā kopējā spēlē. Jaunās Derības sadraudzības jēdziens ir daudz dziļāks. Būtībā tas nozīmē kalpot viens otram. Tas nozīmē ne tikai zināt vienam otra vārdu, zināt, kur katrs dzīvo un sabata rītos sirsnīgi sasveicināties. Tas nozīmē līdzdalīt viens otram savus sapņus, cerības, cīņas un sāpes. Tas nozīmē ļaut Dievam mūs izlietot kalpošanā viens otram. Saskaņā ar Jauno Derību draudzes sadraudzība ir attiecības starp personu kopumu, kurus Dievs ir izsaucis no pasaules, lai viņi kļūtu par apvienību, kuras locekļus vieno kopēja ticība Bībelei un kuri aktīvi komunicē, līdzdala un kalpo viens otram.
Ja kristiešiem nav šādu savstarpēju attiecību vienam ar otru, viņi bremzē Dieva plānu izpildi, kurus Viņš paredzējis Savai draudzei. Mēs varam ievērot sabatu un iet uz dievnamu, taču, ja mūsu starpā nebūs patiesa koinonia kristiešu sadraudzība, mēs faktiski nebūsim tāda draudze, kādu to vēlas redzēt Dievs.
Jautājumi pārdomām un diskusijām
1. Ko Jaunajā Derībā nozīmē vārds „draudze”?
2. Kādi ir Jaunās Derības draudzes divi aspekti?
3. Ko nozīmē būt koinonia sadraudzības attiecībās vienam ar otru?
4. Vai jums ir koinonia sadraudzības attiecības ar kristiešiem?
5. Ja jā, tad kāda ir jūsu pieredze šajās attiecībās?
6. Ja nē, vai jūs vēlētos iesaistīties šādās attiecībās?
Lūgšana
Piezvaniet savam lūgšanu partnerim un pārrunājiet ar viņu šīs nodarbības materiālu.
Lūdziet kopā ar savu lūgšanu partneri
- lai Dievs turpina katru no mums kristīt ar Svēto Garu.
- lai Dievs nestu atdzimšanu gan jūsu, gan visas Savas draudzes dzīvē.
- lai Dievs svētītu jūsu pūles kļūt par koinonia sadraudzības grupas locekli.
- par cilvēkiem, kuri ierakstīti jūsu lūgšanu sarakstā.
Savās lūgšanās iekļaujiet sekojošo Bībeles tekstu:
„Bīstieties To Kungu, jūs Viņa svētie, jo, kas Viņu bīstas, tie nepazīst trūkuma,” Ps.34:10.
Dari, lai mēs izturētos pret Tevi ar godbijību, kura nāk no sirds. Atbrīvo mūs no lietām, kuras attur mūs no mūsu garīgās pilnveidošanās.
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru