Grēks Dieva ģimeni sašķēla. Taču Dievam bija plāns, kā šo ģimeni atjaunot. Pāvils uzrunā tos, kuri savās dzīvēs ir atsaukušies Dieva aicinājumam: „Tātad jūs tagad vairs neesat svešinieki un piedzīvotāji, bet vienas valsts pilsoņi ar svētajiem un Dieva saime,” Efez.2:19.
Grieķu vārds, kurš tulkots kā „saime” ir oikeios. Kad mēs kļūstam par ticīgajiem Jēzū Kristū, mēs kļūstam Dieva saimes locekļi, Viņa ģimene.
Mēs tradicionāli esam tendēti draudzi uzlūkot tās vispārīgākajā nozīmē, uzsverot to kā sapulcējušos ļaužu kopu. Retāk mēs par draudzi domājam kā par ģimeni. Tomēr agrīnā draudze, gan bībeliskajā, gan vēsturiskajā skatījumā, tika veidota kā nelielas mājas sadraudzības grupas, kuras darbojās kā ģimenes.
Kad Pāvils izsacīja savas domas par Tesalonikas Dieva ģimeni, viņš par attiecībām šajā ģimenē sacīja: „Tādas ir bijušas mūsu jūtas pret jums; mēs ar jums gribējām dalīties ne vien Dieva evaņģēlijā, bet arī savā dvēselē, jo tik mīļi jūs mums bijāt kļuvuši,” 1.Tes.2:8.
Šādas mīļas attiecības nevarēja izveidoties pārāk daudzu ticīgo pulcēšanās vietās. Ja mūsu draudzes aktivitātes pamatā ir ierašanās uz sabata rītu dievkalpojumiem, sasveicināšanās ar saviem draugiem un atgriešanās mājās, mēs nespēsim sasniegt šo ģimenisko attiecību līmeni.
Piemēram, ko jūs domātu par ģimeni, kurā katrs tās loceklis visu nedēļu pavada šķirti no pārējiem, bet tad reizi nedēļā uz stundu vai divām sanāk kopā, apsēžas un noklausās runātāja sacīto. Pēc tam viņi aiziet katrs savu ceļu, lai atgrieztos pēc septiņām dienām, atkal sasveicinātos, apsēstos solos un klausītos. Ko jūs domātu par šīs ģimenes locekļu savstarpējām attiecībām? Man šķiet, ka būtu jājautā, vai tā patiesi ir ģimene. Lielākā daļa droši vien uzskatīs, ka viņu ģimenes varētu kopā pavadīt lielāku laiku ne kā pašreiz. Taču pārsteidzoši un skumji ir tas, ka lielākā kristiešu daļa savās draudzēs īsteno iepriekš minētās ģimenes modeli.
Veselīgā ģimenē tās locekļiem ir tuvas savstarpējas attiecības. Viņi zina viens par otra bailēm, cerībām, sapņiem, neveiksmēm un cīņām. Ģimenē, kurā valda mīlestība un gādība, tās locekļi viens otru atbalsta ar vārdiem un darbiem.
Dieva ģimene darbojas līdzīgi. Tomēr Dieva ģimenei, salīdzinājumā ar ģimenēm šajā pasaulē, ir viena ievērojama priekšrocība. Dieva ģimene var baudīt Gara nestās dāvanas un augli. Par ģimenes locekļiem gādā Pats Dievs. Viņš to dara ar viņu pašu starpniecību, ja vien viņi turpina saņemt Svētā Gara kristības. Šīs ikdienas kristības un tuvās attiecības ar Dievu ļauj Kristum dzīvot un darboties caur katru no ģimenes locekļiem. Taču šādas dinamiskas un ģimenei raksturīgas attiecības var veidoties tikai nelielās sadraudzības grupās.
Jautājumi pārdomām un diskusijām
1. Kāda veida attiecības Dievs sākotnēji bija plānojis Saviem ļaudīm?
2. Ko Dieva plānam nodarīja grēks?
3. Ko cilvēces glābšanas plāns dara Dieva izirušās ģimenes labā?
4. Kādas attiecības Savā draudzē starp tās locekļiem vēlas redzēt Dievs?
5. Kāda vide šim nolūkam ir vispiemērotākā?
6. Vai jūs vēlētos atrasties draudzē, kura Dieva skatījumā būtu ideāla?
Lūgšana
Piezvaniet savam lūgšanu partnerim un pārrunājiet ar viņu šīs nodarbības materiālu.
Lūdziet kopā ar savu lūgšanu partneri,
- lai Dievs turpina katru no mums kristīt ar Svēto Garu.
- lai Dievs nestu atdzimšanu gan jūsu, gan visas Savas draudzes dzīvē.
- lai Dievs ļautu jums baudīt tādu draudzes ģimenes atmosfēru, kādu vēlētos Viņš.
- par cilvēkiem, kuri ierakstīti jūsu lūgšanu sarakstā.
Savās lūgšanās iekļaujiet sekojošo Bībeles tekstu:
„Daudz ciešanu taisnajam, bet no visām Tas Kungs viņu izglābj,” Ps.34:20.
Vadi mūs, lai mēs kļūtu Tavi ļaudis, kuri ir atgriezušies no saviem grēka ceļiem. Atbrīvo mūs no visām nelaimēm, ar kurām mums uzbrūk sātans.
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru