otrdiena, 2011. gada 15. februāris

23.diena Lūgšana un evaņģelizācija

Dieva Vārds māca, ka, lai piedzīvotu atdzimšanu, gan draudzei, gan katram ticīgajam ir nepieciešams lūgšana: „Vai tad Tu mūs atkal neatspirdzināsi, ka Tava tauta var priecāties Tevī?” Ps.85:7.

Lūgšanas ir nepieciešamas sātana „cietokšņa” sagraušanai un viņa varai pakļauto atbrīvošanai: „Jo mūsu cīņas ieroči nav miesīgi, bet spēcīgi Dieva priekšā cietokšņu noārdīšanai. Mēs apgāžam prātojumus un visas augstprātīgās iedomas, kas paceļas pret Dieva atziņu, un uzvaram visus prātus, lai tie ir Kristum paklausīgi,” 2.Kor.10:4,5.

Lūgšana ir nepieciešama, lai kristietis Kristū paliktu nelokāms: „Ar visām lūgšanām un lūgumiem lūdziet Dievu Garā ik brīdi; tai pašā nolūkā esiet nomodā un pastāviet savās aizlūgšanās par visiem svētajiem,” Efez.6:18.

Man šķiet pārsteidzoši, ka lūgšana, kura parastam ierindas cilvēkam šķiet tik nevarīga un nenozīmīga, ir tik nepieciešama garīgam cilvēkam. Kādēļ Dieva darbā lūgšana ir tik nepieciešama? Tie, kuri nav patvērušies Kristū un dzīvo sātana varā, atrodas ļoti bīstamā situācijā. Ja viņi nemainīsies, viņu mūžīgais liktenis ir briesmās. Un paši mainīties viņi nav spējīgi. Pāvils raksturo tos, kuru prātus ir aptumšojis sātans: „Ja mūsu evaņģēlijs ir aizsegts, tad tas ir aizsegts tiem, kas pazūd, kuriem šīs pasaules dievs ir apstulbojis neticīgo sirdi, ka tiem nespīd Kristus godības evaņģēlija gaišums, kas ir Dieva attēls,” 2.Kor.4:3,4.

Šeit lietotais grieķu vārds kalupsis nozīmē „aizsegs.” Neatgriezto cilvēku skatienam evaņģēlijs ir „aizsegts.” Lai neatgrieztos izglābtu, šis aizsegs ir jānoņem. Grieķu vārdam „aizsegs” pievienojot priedēkli apo, šis vārds jau nozīmē „atsegts,” „atklāts.” Tātad neatgrieztajiem nepieciešams atklāt Dieva patiesību. Viņiem nav nepieciešams saņemt vairāk informācijas, bet gan jātop atvērtai viņu izpratnei, lai viņi spētu saskatīt evaņģēlija patiesību. Tad rodas svarīgs jautājums – kā panākt šo cilvēku izpratnes atvēršanos?

Aizsegu, kurš neticīgo cilvēku prātos rada garīgo aklumu, noņems aizlūgšanas. Sātans neatgriezto ļaužu prātos ir sējis maldus un izveidojis „cietokšņus.” Labā ziņa ir tā, ka Dievs kristiešiem ir devis varu graut šos cietokšņus un uzvarēt „visus prātus, lai tie ir Kristum paklausīgi,” 2.Kor.10:4,5. Šie abi panti, lai saprastu aizlūgšanu nozīmi, ir ļoti svarīgi. E.Vaita par aizlūgšanām neatgriezto cilvēku labā rakstīja, ka aizlūgšanas darbosies dvēseļu mantošanas darbā, un ka tā ir vienīgā metode, ar kuru iespējams aizsniegt cilvēku sirdis. Tas nav mūsu, bet gan Kristus darbs. Kristus atrodas mums līdzās un iespaido sirdis, „Evangelism”, p.341.

Grāmata „The Praying Church Sourcebook” stāsta par Dieva vēlmi glābt neatgrieztos cilvēkus un uzskaita pasākumus, kurus Viņš vēlas īstenot šo ļaužu dzīvēs. Mums, kā ticīgajiem Jēzū, ir tiesības nest šīs vajadzības pie žēlastības troņa. Aizlūdzot par neatgrieztajiem, lūdziet, lai:

· Dievs viņus vilktu pie Sevis: „Neviens nevar nākt pie Manis, ja viņu nevelk Tēvs, kas Mani sūtījis, un Es viņu celšu augšā pastarā dienā,” Jāņa 6:44.

· viņi meklētu Dievu: „lai tie meklētu Dievu, vai tie Viņu varētu nojaust un atrast, jebšu Viņš nav tālu nevienam no mums,” Ap.d.17:27.

· viņi ticētu Dieva Vārdam: „Tāpēc mēs arī pastāvīgi pateicamies Dievam, ka jūs, uzklausījuši mūsu sludinātos Dieva vārdus, tos esat uzņēmuši nevis kā cilvēku, bet kā Dieva vārdus, kas tie patiesībā ir; jo pats Dievs darbojas ar Savu spēku jūsos, kas ticat,” 1.Tes.2:13.

· sātans nespētu viņu skatienam aizsegt patiesību un lai viņam nebūtu vara pār šiem cilvēkiem: „kuriem šīs pasaules dievs ir apstulbojis neticīgo sirdi, ka tiem nespīd Kristus godības evaņģēlija gaišums, kas ir Dieva attēls,” „Jo mūsu cīņas ieroči nav miesīgi, bet spēcīgi Dieva priekšā cietokšņu noārdīšanai. Mēs apgāžam prātojumus un visas augstprātīgās iedomas, kas paceļas pret Dieva atziņu, un uzvaram visus prātus, lai tie ir Kristum paklausīgi,” 2.Kor.4:4; 10:4,5.

· viņos darbotos Svētais Gars: „Un Viņš nāks un liks pasaulei izprast grēku, taisnību un tiesu. Grēku - jo tie netic Man. Taisnību - jo Es aizeju pie Tēva, un jūs Mani vairs neredzēsit. Tiesu - jo šīs pasaules valdnieks ir dabūjis savu spriedumu. Vēl daudz kas Man jums sakāms, bet jūs to tagad vēl nespējat nest. Bet, kad nāks Viņš, Patiesības Gars, Tas jūs vadīs visā patiesībā; jo Viņš nerunās no Sevis paša, bet runās to, ko dzirdēs, un darīs jums zināmas nākamās lietas,” Jāņa 16:8-13.

· viņi atgriežas no saviem grēkiem: „Tāpēc nožēlojiet savus grēkus un atgriezieties, lai jūsu grēki tiek izdeldēti,” Ap.d.3;19.

· viņi ticētu Kristum kā savam Glābējam: „Bet, cik Viņu uzņēma, tiem Viņš deva varu kļūt par Dieva bērniem, tiem, kas tic Viņa Vārdam,” Jāņa1:12.

· viņi paklausītu Kristum kā Kungam: „Ne ikkatrs, kas uz Mani saka: Kungs! Kungs! - ieies Debesu valstībā, bet tas, kas dara Mana Debesu Tēva prātu,” Mat.7:21.

· viņi iesakņotos un pieaugtu Kristū: „Tad nu Kristu Jēzu pieņēmuši, dzīvojiet Viņā, sakņodamies Viņā, augdami Viņā, stipri kļūdami ticībā, kurā esat mācīti, pāri plūzdami savā pateicībā!” Kol.2:6,7.

Jautājumi pārdomām un diskusijām

1. Cik nepieciešama Dieva dvēseļu glābšanas darbā ir lūgšana ?

2. Ko par lūgšanām neatgriezto cilvēku labā sacīja E.Vaita?

3. Kā mūsu lūgšana var palīdzēt cilvēkiem, kuriem mēs liecinām par Jēzu?

4. Kā jūs domājat iepriekš minētos aizlūgšanas principus pielietot jūsu lūgšanas sarakstā ierakstīto cilvēku labā?

Lūgšana

Piezvaniet savam lūgšanu partnerim un pārrunājiet ar viņu šīs nodarbības materiālu.

Lūdziet kopā ar savu lūgšanu partneri

  • lai Dievs turpina katru no mums kristīt ar Svēto Garu.
  • lai Dievs nestu atdzimšanu gan jūsu, gan visas Savas draudzes dzīvē.
  • lai Dievs darītu jūs par īstu aizlūdzēju neatgriezto cilvēku labā.
  • par cilvēkiem, kuri ierakstīti jūsu lūgšanu sarakstā.

Savās lūgšanās iekļaujiet sekojošo Bībeles tekstu:

„Lai nāk pār mums Tā Kunga, mūsu Dieva, laipnība un pašķir mums mūsu roku darbu, mūsu roku darbu - to pašķir un svētī!” Ps.90:17.

Palīdzi mums Savu raksturu atspoguļot mūsu dzīvēs. Svētī mūsu pūles Tavas valstības veicināšanā gan šajā draudzē, gan sabiedrībā.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru