otrdiena, 2011. gada 15. februāris

26.diena Kristiešu cīņa

Šīsdienas nodarbībai es liku virsrakstu „Kristiešu cīņa,” jo neticīgie šādas cīņas nepazīst. Neatgrieztam cilvēkam nav Svētā Gara, un viņu vada vienīgi miesīgais prāts. Pāvils rakstīja, ka „miesas tieksme ir naidā ar Dievu: tā neklausa Dieva bauslībai, jo tā to nespēj,” Rom.8:7. Nekristieši likumiem paklausa ne tādēļ, ka Dievs būtu viņu sirdīs to ielicis, bet gan personīgu, savtīgu iemeslu dēļ, piemēram, sabiedriskā spiediena ietekmē. Vai arī, ja cilvēks ir uzaudzis labā ģimenē, bieži vien dzīvot kārtīgi liek viņa sirdsapziņa.

Turpretī kristietis Dievam paklausa tādēļ, ka Dieva Gars vēlēšanos paklausīt ir licis sirdī: „Bet pateicība Dievam, ka jūs, kas bijāt grēka vergi, no sirds esat kļuvuši paklausīgi tai mācībai, kurā esat mācīti,” Rom.6:17.

Jaunpiedzimusī persona ļoti vēlas savā dzīvē īstenot Dieva gribu. Pāvils sacīja: „Mans iekšējais cilvēks ar prieku piekrīt Dieva bauslībai,” Rom.7:22. Saskaņā ar Jaunās Derības apsolījumu Svētais Gars sāk rakstīt Dieva likumus ticīgā prātā: „Jo, tos norādams, Viņš saka: redzi, nāk dienas, Tas Kungs saka, kad Es celšu jaunu derību ar Israēla namu un ar Jūdas namu, ne pēc tās derības parauga, ko Es esmu cēlis viņu tēviem tai dienā, kad Es viņu rokas satvēru, lai viņus izvestu no Ēģiptes zemes, jo viņi paši nav palikuši Manā derībā, un Es esmu viņus pametis, saka Tas Kungs. Šī ir tā derība, ko Es celšu Israēla namam pēc šīm dienām, saka Tas Kungs, Es likšu Savus baušļus viņu prātā un tos rakstīšu viņu sirdīs un būšu viņiem par Dievu, un viņi Man būs par tautu,” Ebr.8:8-10.

„Ir skaidri redzams, ka esat Kristus vēstule, ko esam sastādījuši, rakstīta ne ar tinti, bet ar dzīvā Dieva Garu, ne uz akmens, bet uz sirds plāksnēm,” 2.Kor.3:3.

Tomēr ātri vien ticīgais pamana, ka viņā mājo vēl cita spēcīga tieksme – tieksme uz grēku. Agrāk daudzas no šīm tieksmēm viņu neuztrauca, taču tagad, kad viņam ir Dieva Gars, viņš tās apzinās. Kristietis tagad zina, ka viņā mājo divas dabas, viena vēlas sekot grēkam, bet otra – paklausīt Dievam. Šo spraigo konfliktu, kuru piedzīvo katrs kristietis, Pāvils skaidri raksturo Rom.7:14-25: „Mēs zinām, ka bauslība ir garīga, bet es esmu miesīgs, pārdots grēka varā. Jo es pats nesaprotu, ko daru; jo nevis to, ko gribu, es daru, bet, ko ienīstu, to es daru. Bet, ja es to daru, ko negribu, es piebalsoju bauslībai un atzīstu, ka tā ir laba. Bet tad jau vairs es tas neesmu, kas dara ļaunu, bet manī mītošais grēks. Jo es zinu, ka manī, tas ir, manā dabīgajā miesā, nemīt nekas labs. Labu gribēt man ir dots, bet labu darīt ne. Jo labo, ko gribu, es nedaru, bet ļauno, ko negribu, to es daru. Bet, ja es to daru, ko negribu, tad darītājs neesmu vairs es, bet manī mītošais grēks. Tad nu šādu bauslību es atrodu, ka, gribot darīt labu, man iznāk ļaunais. Mans iekšējais cilvēks ar prieku piekrīt Dieva bauslībai. Bet savos locekļos es manu citu bauslību, kas karo ar mana prāta bauslību un padara mani par grēka bauslības gūstekni, kas ir manos locekļos. Es, nožēlojamais cilvēks! Kas mani izraus no šīs nāvei lemtās miesas? Pateicība Dievam mūsu Kungā Jēzū Kristū! Tā nu es ar savu prātu kalpoju Dieva bauslībai, bet ar savu miesu grēka bauslībai.”

Šo cīņu pazīst katrs kristietis. Bieži vien kristieši cīnās dienu pēc dienas, mēnesi pēc mēneša, gadu pēc gada un nekad tā arī negūst uzvaru pār grēku. Katrs kristietis labi zina, ka viņā mīt „grēka bauslība”, kura cīnās pret Dieva doto vēlēšanos paklausīt Viņa likumiem. Pāvils saka, ka viņu Dieva likums iepriecina. Viņš vēlējās Dievam paklausīt visās lietās, tomēr viņš saprata, ka tas viņam neizdodas. Viņa grēcīgā daba pastāvīgi centās viņu padarīt par grēka vergu.

Apzinoties savu nespēju paklausīt Dievam, Pāvils izsaucās: „Es, nožēlojamais cilvēks! Kas mani izraus no šīs nāvei lemtās miesas?” 24., 25. panti.

Vēstules Romiešiem 8. nodaļā Pāvils dod šīs problēmas atrisinājumu: „ Tad nu tiem, kas ir Kristū Jēzū, vairs nav nekādas pazudināšanas. Jo dzīvības Gara bauslība Kristū Jēzū tevi ir atsvabinājusi no grēka un nāves bauslības. Jo, ko bauslība nespēja, nevarīga būdama mūsu miesas dēļ, to ir darījis Dievs: sūtīdams Savu paša Dēlu grēcīgās miesas veidā un grēka dēļ, Viņš grēku, kas bija miesā, pazudinājis uz nāvi, lai bauslības taisnība tiktu piepildīta mūsos, kas nedzīvojam vairs miesai, bet Garam,” Rom.8:1-4.

Atrisinājums šai kristiešu dilemmai ir ļaut Jēzum Kristum ar „dzīvības Gara bauslību” atbrīvot no „grēka un nāves bauslības.” Citiem vārdiem sakot, mums jāļauj Jēzum dzīvot Savu dzīvi mūsos ar Svētā Gara kristību palīdzību. Pāvils sacīja: „Staigājiet Garā.” Par to viņš detalizētāk stāsta vēstulē Galatiešiem: „Bet es saku: staigājiet Garā, tad jūs miesas kārību savaldīsit. Jo miesas tieksmes ir pret Garu, bet Gara tieksmes ir pret miesu, jo šie divi viens otram stāv pretī, ka jūs nedarāt to, ko gribat,” Gal.5:16,17.

Pāvils mums sacīja, ka likuma taisnība mūsos būs piepildīta tad, kad mūsos caur Svētā Gara kristībām dzīvos Jēzus: „Lai bauslības taisnība tiktu piepildīta mūsos, kas nedzīvojam vairs miesai, bet Garam,” Rom.8;4.

Jautājumi pārdomām un diskusijām

1. Kāda ir atšķirība starp kristiešu un nekristiešu attieksmēm pret grēku?

2. Kā Pāvils raksturo kristiešu cīņu ar grēku?

3. Kādu risinājumu Pāvils dod kristiešu cīņai ar grēku?

4. Kāda ir jūsu pieredze cīņā pret grēku?

Lūgšana

Piezvaniet savam lūgšanu partnerim un pārrunājiet ar viņu šīs nodarbības materiālu.

Lūdziet kopā ar savu lūgšanu partneri,

  • lai Dievs turpina katru no mums kristīt ar Svēto Garu.
  • lai Dievs nestu atdzimšanu gan jūsu, gan visas Savas draudzes dzīvē.
  • lai Dievs palīdzētu jums patiesi iemājot Kristū un uzvarēt grēku.
  • par cilvēkiem, kuri ierakstīti jūsu lūgšanu sarakstā.

Savās lūgšanās iekļaujiet sekojošo Bībeles tekstu:

„Lai mūsu Kunga Jēzus Kristus Dievs un godības pilnais Tēvs jums dotu gudrības un atklāsmes garu, lai jūs labāk Viņu izprastu, apgaismota gara acis, lai jūs zinātu, kādu cerību dod Viņa aicinājums un kādu godības bagātību Viņš savējiem liek iemantot, un cik pārlieku liels ir Viņa spēka mērs, kas parādās pie mums, ticīgajiem, darbodamies tādā pašā visspēcības varenībā,” Efez.1:17-19.

Dod mums gudrību un izpratni, kura mums nepieciešama, lai patiesi Tevi mīlētu un novērtētu. Atver mūsu acis, lai mēs redzētu mūsu grēcīgumu un Tavu lielo žēlastību un piedošanu. Palīdzi mums saprast mūsu brīnišķīgo cerību Jēzū. Atver mūsu acis, lai mēs redzētu un ticētu Tavam lielajam spēkam, kurš ir mums pieejams, lai pārvarētu visus sātana uzbrukumus mūsu dzīvēs. Ved mūs Savā spēkā atpakaļ pie Sevis un atjauno mūs.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru