Kad mēs saņemam Svētā Gara kristības, mūsos sāk augt vēlēšanās vēl vairāk lūgt mūsu debesu Tēvu: „Bet pār Dāvida namu un Jeruzalemes iedzīvotājiem Es izliešu žēlastības un lūgšanas garu,” Cah.12:10.
Mēs varam vai nu ļauties šim Dieva dotajam aicinājumam, vai arī to ignorēt un turpināt būt aktīvi, taču lūgšanām ne pārāk nodevušies kristieši. Tomēr, ja mēs vēlamies gūt dziļākus piedzīvojumus ar Dievu un pilnīgāku Kristus klātbūtni mūsu dzīvēs, mums jāpieņem aicinājums lūgt. Ja mēs vēlamies savās dzīvēs redzēt Viņa varu pār sātana uzbrukumiem un Dieva spēku, kurš parādās mūsos kā Viņa brīvības un svētību nesējs apkārtējiem cilvēkiem, mums lūgšanās ir jāpavada daudz laika.
Kristieši labi zina gadiem ilgu lūgšanu nozīmi. Mums daudzreiz ir nācies krīzes situācijās nodoties dedzīgām lūgšanām, taču parasti šīs lūgšanas neturpinās ilgi. Mūsu problēma ir tā, ka esam kļuvuši pārāk pašpaļāvīgi gan mūsu pašu, gan draudzes vajadzību apmierināšanā. Esam pieraduši Dieva darbā vairāk paļauties uz sevi. Mēs daudz plānojam. Darot Dieva darbu, mēs jūtamies pārāk atkarīgi no miesas pūlēm. Dievs savā žēlastībā svētī mūsu pūles. Tomēr, kad saņemam Svētā Gara kristības un iesaistāmies lūgšanu attiecībās ar Viņu, mēs saņemsim svētības, par kurām līdz tam pat nevarējām iedomāties. Tikai tad mūsu plāni būs arī Dieva plāni un mūsu darbi – Dieva darbi.
Jēzum bija šādas dziļas attiecības ar Savu Tēvu. Patiesībā šīs attiecības bija tik tuvas, ka Jēzus sacīja: „Es un Tēvs, mēs esam viens,” Jāņa 10:30.
Visu, ko darīja Jēzus, Viņš darīja Tēva vadībā. Visi Jēzus vārdi un darbi tika sacīti un darīti Tēva vadībā un spēkā. Jēzus sacīja: „Vai tu netici, ka Es esmu Tēvā un Tēvs ir Manī? Vārdus, ko Es jums saku, Es nerunāju no Sevis; bet Tēvs, kas pastāvīgi ir Manī, dara Savus darbus,” Jāņa 14:10.
Kā Jēzus ieguva šādu vienotību ar Savu Tēvu? Tas notika Svētā Gara kristību un lūgšanu rezultātā. Kad Jēzus tika kristīts ar ūdeni, Viņš sacīja: „Kad nu visi ļaudis likās kristīties un arī Jēzus bija kristīts, tad, Viņam Dievu lūdzot, debesis piepeši atvērās, un Svētais Gars redzamā veidā uz Viņu kā balodis nolaidās, un balss atskanēja no debesīm: "Tu esi Mans mīļais Dēls, uz Tevi Man labs prāts,” Lūk.3:21,22.
Kā atbilde uz Kristus lūgšanu Svētais Gars nolaidās uz Viņu, un Viņš saņēma Svētā Gara kristības. Uzreiz pēc tam Gars Jēzu vadīja tuksnesī, kur 40 dienas tika sātana kārdināts. Šajās dienās Viņš gavēja un bija izsalcis, Lūk. 4:1,2.
Īpašajās attiecībās ar Savu Tēvu Kristus gatavojās paveikt darbu, kuru Viņš bija devies paveikt uz zemes. Viņš saņēma spēku uzvarēt sātanu: „Bet Jēzus Gara spēkā griezās atpakaļ uz Galileju, un Viņa slava izpaudās pa visu apkārtni,” Lūk. 4:14.
40 lūgšanu dienas, kurās jūs esiet izvēlējušies piedalīties, ir paredzētas, lai tādu pat darbu paveiktu jūsu labā. Šajās 40 dienās jūs saņemsiet stiprinājumu cīņā ar sātanu un kļūsiet par kanālu, caur kuru Kristus varēs aizsniegt citus cilvēkus.
Jautājumi pārdomām un diskusijām
1. Kā Svētais Gars iespaidos jūsu lūgšanu dzīvi?
2. Uz ko kristieši nereti paļaujas vairāk nekā uz lūgšanu?
3. Kādu lūgšanu dzīvi dzīvoja Jēzus?
4. Kā Jēzus, kurš dzīvoja Svētā Gara kristības un lūgšanām pildītu dzīvi, raksturoja attiecības ar Savu Tēvu?
5. Ko Gara kristības un lūgšanu dzīve darīja Jēzum iespējamu?
6. Kādu lūgšanu dzīvi, pēc jūsu domām, Jēzus vēlas, lai mēs dzīvotu?
Lūgšana
Piezvaniet savam lūgšanu partnerim un pārrunājiet ar viņu šīs nodarbības materiālu.
Lūdziet kopā ar savu lūgšanu partneri,
- lai Dievs turpina katru no mums kristīt ar Svēto Garu.
- lai Dievs jums dotu lielāku vēlēšanos lūgt.
- par cilvēkiem, kuri ierakstīti jūsu lūgšanu sarakstā.
Savās lūgšanās iekļaujiet sekojošo Bībeles tekstu:
„Mana tauta, kas ir pēc Mana Vārda nosaukta, tad pazemosies un pielūgs un meklēs Manu vaigu, un atgriezīsies no saviem ļaunajiem ceļiem, tad Es viņus no debesīm uzklausīšu un piedošu viņu grēkus, un dziedināšu viņu zemi,” 2.Laiku 7:14.
Dari mūs pazemīgākus. Liec mūsu sirdīs vēlēšanos būt lūgšanu ļaudīm un atteikties no saviem ļaunajiem ceļiem. Uzklausi mūsu lūgšanas, piedod mums mūsu grēkus un atturi no atkrišanas.
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru